Bezmaksas informatīvais tālrunis:80 700 008

B.I.O.Tox

B.I.O.Tox

Mikotoksīnu „ķērājs”.
Raksturojums : Pēdējo gadu laikā par aizvien lielāku problēmu lopbarības sagatavošanā, izvērsusies labības (graudu) kontaminēšanās (inficēšanās) ar mikotoksīniem (pelējumu producētas indes). Ja piekrītam, ka profilakse vienmēr ir efektīvāka un lētāka par ārstēšanu, tad tik pat droši var apgalvot, ka dažādu apstākļu dēļ ne vienmēr iespējama profilakses piemērošana dzīvē. Atšķirīgi pēc uzbūves un ķīmiskā sastāva, mikotoksīni eksistē dabā un neredzami bojā jebkuru lopbarību un tās glabātuves. Šādi sabojāta lopbarība „uzliek pamatīgu slodzi” dzīvnieka aknām un darbojas kā neredzams saimnieka ieņēmumu ienaidnieks.Lai nodrošinātu pilnīgu lopbarības atbrīvošanu (dekontamināciju), noteikti jālieto mikotoksīnu saistītājus un „ķērājus”. B.I.O.Tox® ir viens no šāda veida produktiem. Produkta sastāvā arī īpašs adsorbents, kas nomāc (kavē) mikotoksīnu radīto kaitīgo iedarbīgu. Pārējās šī produkta sastāvdaļās ieslēdz toksiskos savienojumus adsorbenta matricē, kura izveido spēcīgu elektrostatisko saiti, tā kavējot toksīnu atbrīvošanu organismā. Maisījums ir ļoti spēcīgs iedarbībā pret mikotoksīniem. B.I.O.Tox  komponenti neizsauc de-adsorbciju (kā mēdz būt ar citiem ražojumiem!), pat skābā vidē (pH 2, piemēram). Šī īpašība, būt aktīvam pat ļoti skābā vidē, ir nozīmīga tad, ja domājam par atgremotāju gremošanas traktu, kur skābums ir neizbēgams. Laboratoriskās analīzes un izmēģinājumi fermās ir pierādījuši B.I.O.Tox® spēju darboties arī pret citām indēm un efektīvi pasargāt dzīvniekus no saslimšanas ar mikotoksīnu ierosinātām slimībām.
INDIKĀCIJAS: Tādēļ BioTox lietošana ieteicama gadījumos ja:
● barībā vai tīrvielā skaidri saskatāms pelējums.
● Ir aizdomas par barības vai tīrvielu kontamināciju ar mikotoksīniem (nolūks – mazināt kaitīgo ietekmi uz dzīvnieku veselību).
● Eksistē problēmas ar barības izmantojamību.
Indikācijas aizdomām par mikotoksīnu klātbūtni lopbarībā: Samazināta ēstgriba un negribīga ēšana, vemšana, nīkuļošana, izslaukuma krišanās, dējības pasliktināšanās, neapmierinoši atražošanas rādītāji, asiņojumi gļotādās un zemādā, imunitātes pavājināšanās. B.I.O.Tox® jālieto:
vienmēr un visur, kad iespējama barības līdzekļu vai barības bojāšanās pārlieka slapjuma, temperatūras svārstību, skābekļa piekļūšanas, ogļskābās gāzes rašanās, pelējumu augšanas, mikrobioloģisko reakciju, insektu invāzijas, graudu bojāšanās dēļ. Minētie apstākļi rada labvēlīgus apstākļus mikotoksīnu ražošanai un akumulēšanai barībā tās uzglabāšanas procesā.
● Pēc B.I.O.Tox® pievienošanas, pat ļoti spēcīgi kontaminētu barību iespējams atkal izmantot bez bažām par dzīvnieku veselību.
B.I.O.Tox® ir ļoti efektīvs; neatkarīgi pētījumu centri ir apstiprinājuši šī produkta augsto efektivitāti pret Fumonizīnu B1, Zeralenonu, Vomitoksīnu, Aflotoksīniem, Ohratoksīnu un citiem mikotoksīniem.
SASTĀVS: Nātrija kalcija alumīnija silikāts, rauga šūnas, bentonīts. Specifiski mikotoksīnu “ķērāji”. Aktīvā substances: 100% mikotoksīnu inhibitori.
LIETOŠANAS KĀRTĪBA: Lai sasniegtu maksimālo rezultātu, vienlaikus ar citām barības sastāvdaļām, homogēni iemaisiet B.I.O.Tox® barības maisījumā, vai rūpīgi piejauciet jau gatavai barībai.
DEVAS: lietojiet 1kg/tonnu barības. Ja lieto individuāli: slaucamās govis 40-100 g govij dienā. Cūkas 5-20 g dzīvniekam dienā. Smagas kontaminācijas gadījumā, devu drīkst palielināt, bet nepārsniedzot 5 kg/t barības.
JŪSU IEGUVUMI:
● Tiek novērsts dzīvnieku saindēšanās risks ar barības mikotoksīniem.
● Iespējams izbarot ar mikotoksīniem kontaminētu barību, ja nav citas.
● Ir tūlītējs risinājums aizdomu gadījumā par mikotoksīnu klātbūtni.
● Dzīvniekam nekaitīgs mikotoksīnu izvadīšanas paņēmiens.
● Nav nepieciešami speciāli drošības pasākumi šī produkta lietošanas laikā.
● Uzlabojas barības izmantojamība.
● Vairāk piena no katra izbarotā sausnas kg.